Etykiety

agresja (8) apokalipsa (6) Biblia (2) dom (4) ewangelizacja (17) gniew (1) komputer (9) kredyt (2) kuchnia (5) nominacje (1) opinie (12) podróże (1) porady (7) praca (9) rower (7) rozważania (19) smok (1) sprzęt (26) świadectwo (7) technika (3) testy (5) wiara (17) zagrożenie (14) zdrowie (5)

niedziela, 1 maja 2011

Cieszę się, że poznałem prawdę Bożą - bez ludzkich dodatków.

Serce się kraje, jak widzę rozszerzające się bałwochwalstwo w Polsce. Następna beatyfikacja, tworzenie sobie następnego bożka nie przejdzie bez kary Bożej.
Znowu Polskę nawiedzą jakieś kataklizmy, nieszczęścia. Dlaczego katolicy prowokują Boga?
A potem płaczą jak tracą domy w powodzi, pożarze czy tracą pracę albo chorują ich dzieci.
Rozumiem, że to jest ich wybór – wolą ludzkie ściemy niż Boże Słowo, ale przy okazji cierpi też cały kraj.
Mnie i innym chrześcijanom Bóg będzie błogosławił i jakoś przetrwamy ten czas ciemnogrodu ale smutno, że mnóstwo ludzi cierpi za życia z powodu bluźnierstw a potem idzie do piekła, skąd nie ma już wyjścia.
Wyobrażam sobie, jak ci ludzie staną na sądzie mając pretensje do Boga „ Przecież modliliśmy się do Ciebie, Boże – dlaczego jesteśmy potępieni?”.
A Bóg spojrzy na nich ze smutkiem i powie „ Do mnie? Żadna wasza modlitwa do mnie nie dotarła. Zmarli pośrednicy, których sobie wybraliście, mi jej nie przekazali, bo to niemożliwe. Mieliście się modlić poprzez jedynego pośrednika, mojego Syna – Jezusa, albo bezpośrednio do mnie. I tylko Mnie pokłon mieliście składać – tylko przede mną klękać. Nie przed ludźmi, obrazami czy figurami. To była wasza decyzja. Mieliście Biblię ale odrzuciliście moje Słowo. Nic nieczystego do nieba trafić nie może. Jestem sprawiedliwy.”
Uwierzyłem w Boga tylko poprzez czytanie Jego Słowa ( i działanie Ducha Świętego ) – i cieszę się, że nikt mi nie wciśnie ciemnoty. Sprawdziłem, że modlitwy do ludzi lub za pośrednictwem zmarłych są wielkim grzechem.
I modlę się nadal tylko do mojego kochanego Stwórcy. To jest wolność i radość, że w tym podobam się Jezusowi.

5 komentarzy:

 1. Jak wiele jest pychy w tym co piszesz. Aż boli. Ale wiem, że Twoja pycha bierze się z niewiedzy. Twierdzisz, że uwierzyłeś w Boga dzięki działaniu Ducha Świętego, a nie wiesz, że prawda o Duchu Świętym została objawiona właśnie w Kościele, którego tak nie lubisz. Ty wierzysz w siebie, nie w Boga.

  Ogrom pychy w tym poście jest przytłaczający. Jak śmiesz twierdzić, że wiesz, co Bóg powie na sądzie ostatecznym? Jak śmiesz mówić za Niego? Jak śmiesz pisać mu scenariusz? Kto cię ustanowił sędzią nad katolikami? Kto dał ci prawo orzekać, dlaczego Bóg dopuszcza takie a nie inne cierpienia? Jesteś wyrocznią? Może ty sam siebie uważasz za Ducha Świętego? Nawet nie wiesz jakie straszne herezje powstały przez takich pyszałków jak ty. Do jak strasznych bluźnierstw doszło... Jesteś bluźniercą i proszę Cię jako chrześcijanin przestać bluźnić i wierzyć w siebie, przestań uważać siebie za wyrocznię i uwierz naprawdę w Chrystusa, zamiast wierzyć w swoje własne przemyślenia. Proś Ducha Świętego by zabił w Tobie pychę i pokazał Ci prawdziwą Drogę, by ukazał Ci prawdę Krzyża byś ujrzał swoje grzechy i swoją małość i przestał osądzać innych ludzi. Bo napisane jest:
  "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni".
  Ale ty pewnie nie pamiętasz tego fragmentu, bo widać po Twoich postach, że czytasz Biblię wybiórczo. Nie próbuj być kaznodzieją, bo znasz tylko urywki Słowa Bożego.
  Będę się za Ciebie modlił. Amen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Frikus, darmagedon na rację. Źródłem wiary jest tylko Biblia. Tylko w Chrystusie jest usprawiedliwienie. Usprawiedliwienie to akt łaski i aby je osiągnąć wystarczy przyjąć ten dar w wierze. I tylko Bogu należy oddawać chwałę, nie Maryji ziemskiej matce Jezusa Chrystusa. Wniebowzięcie Maryi jest dogmatem Kościoła katolickiego. Jednakże Maryja nie jest Zbawicielem ani też nie jest Pośrednikiem. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich. 1 List do Tymoteusza 2,5-6a. Wyłącznie On jest pośrednikiem, bowiem tylko On przelał Swoją krew, aby zapewnić wolność Swojemu ludowi zniewolonemu przez grzech. Niestety, tradycja przyciemniła jasne biblijne nauczanie. Wzbraniając się przed uwierzeniem w Słowo Boże ludzie wymyślili innych pośredników. Pan Jezus daje nam jasną odpowiedź: Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Ewangelia Jana 14,6. Przyjdź do Ojca za pośrednictwem Jezusa Chrystusa, jedynego Pośrednika a będziesz zbawiony. Na czym ma polegać potrzeba ofiarowywania przez kapłana rzymskokatolickiego ofiary za grzech, jeżeli masz Jezusa Chrystusa? Kapłani Starego Testamentu byli grzesznikami, ofiarowywali wyłącznie krew zwierząt i wchodzili tylko do świątyni zbudowanej przez ludzi. Jezus jest kimś o wiele wyższym, gdyż jest niewinny, ofiarował Swoją własną krew i wszedł do nieba. „Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa, takiego, który nie jest obowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie” List do Hebrajczyków 7,26-27.

   Usuń
  2. Bożków przeróżnych stworzyli cwani mnichowie-bezrobotni, ale chcieli zarobić aby przeżyć i wzieli się za oszukiwanie głupiego ludu,wymyślili ksiażeczki, mantry, gusła,
   figurki , obrazki nie z tej Ziemi, to im się udawało.

   Usuń
 2. Cóż, Słowo Boga się potwierdza. Mamy w Polsce coraz więcej powodzi i tornad. Zboże gnije na polach a jeżeli ludzie nadal będą czcić bożki to będzie jeszcze gorzej.
  A co do sądu - moje posty mają za podstawę Słowo Boże. Nie śmiałbym pisać coś niezgodnego ze Słowem Stwórcy a choćby z tym, co Bóg zawarł w Dziejach Apostolskich 1,22-25:
  "Podając się za mądrych stali się głupimi.
  I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.
  Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał.
  Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen."

  I jeszcze klasyczne z 1 Kor.6,9-10:
  " Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się!
  Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego."
  Jak widzisz śmiem cytować Boga, aby ratować ludzkie dusze.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.chick.com/reading/tracts/0485/0485_01.asp

  OdpowiedzUsuń