Etykiety

agresja (8) apokalipsa (6) Biblia (2) dom (4) ewangelizacja (17) gniew (1) komputer (9) kredyt (2) kuchnia (5) nominacje (1) opinie (12) podróże (1) porady (7) praca (9) rower (7) rozważania (19) smok (1) sprzęt (26) świadectwo (7) technika (3) testy (5) wiara (17) zagrożenie (14) zdrowie (5)

niedziela, 14 marca 2010

KM020 klawiatura komputerowa e5 firmy e5world – test i opinia.


Klawiatura przenośna bez sekcji numerycznej, krótka 30,5 x 16 cm.
Od razu po kupieniu nie działała duża litera T. tzn. włączała się z klawiszem SHIFT prawym, czyli odwrotnie. Wymiana w Media Markt bez kłopotu. Teraz wszystko działa OK.
Moja rada: sprawdź na miejscu w sklepie czy działa, bo w necie ludzie sygnalizowali takie problemy.
Nazwa oryginalna: Mini slim multimedia keyboard.
Ale przejdę do oceny:
- wtyk USB, instalacja bez stresu, komputer rozpoznaje od razu
- układ klawiszy to coś pośredniego między laptopem a zwykłą, ale podstawowe klawisze literowe są normalnie ułożone ( załączam fotkę to sobie ocenicie )
- krótki klawisz spacji i zbyt bliski klawisz Windows oraz Del u dołu wymagają przyzwyczajenia- klawiatura membranowa, bardzo lekka obsługa, mały nacisk wystarczy
- u góry są programowalne klawisze funkcyjne, ułatwiają otwieranie aplikacji
- uwaga: po wciśnięciu klawisz NunLock zmienia się częściowo układ klawiszy ( np. zamiast L wyskakuje 3 ( ale nie ma potrzeby naciskania, bo nie ma klawiatury numerycznej).
Na razie sprawuje się dobrze. Nie wiem ile wytrzymają te membrany. Dużą zaletą jest to, że jest krótka i można ją umieścić na wysuwanej z biurka desce obok myszki – jest spory luz.

2 komentarze:

  1. Dzięki za recenzję, przyda się bardzo.
    Rozważam zakup takiej własnie klawiatury, a cieżko dostac inną miniaturowa w rozsądnej cenie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie ma sprawy. Dodam, że pół roku już ją używam i jest w porzo. Musiałem tylko wyjąć prawy klawisz Windows ( łatwo się to robi ) bo mylił mi się z klawiszem Alt.

    OdpowiedzUsuń